Masáže

Intuitivní terapie, masáže, psychosomatika a konzultace

Cover masáže

Cover, z angličtiny deka nebo přikrývka.
Jsou to příjemné tlakové masáže, u kterých se nepoužívá žádný olej, ale jsou prováděny přes pohodlné a lehké oblečení a přikrývku (deku) s použitím nahřátých ručníků.

Jsou ideální pro klienty, kteří se stydí svléknout, nebo sundání oděvu není z nějakého důvodu možné, např. při kožních potížích.

Během Cover masáží, které jsou dílem Marka Ščotky z Masérny na dlani 🙏, se využívá pomalého houpavého tlačení střídavě oběma rukama a to postupně od hlavy až po chodidla. Využívám různé druhy hmatů, ale vždy přes přikrývku. Vědomě zde pracuji s energií a klientovi přes pánev "dobíjím baterky" 😉

Cover masáže zasahují jak do fyzického těla, tak pozivně ovlivňují psychiku, emoce i duchovní stránku a životní energii klienta.

Cover masáže mají veskrze samá pozitiva 😉
- rychlost (cover masáž v průměru zabere pouze 30 minut)
- nepoužívá se žádný olej ani emulze (veškeré tahy a hmaty se provádí přes oblečení a zakrytí, takže nedochází k přímému kontaktu s holou kůží)
- Cover masáž lze provádět téměř kdykoliv a kdekoliv (není nutné speciální vybavení ani místo)
- Cover masáže jsou plnohodnotnou harmonizační a energoterapeutickou metodou
- jsou velmi vhodné v kombinaci s Reiki, Shambhallou a Deekshou
- Mimo vše výše uvedené jsou ideální přípravná metoda pro ostatní druhy masáží

Tajemstvím mimořádné účinnosti Cover masáží jsou nehodnotící a láskyplné hřejivé doteky, teplo, trpělivé a pomalé střídavé tlaky a houpavý pohyb, naladění se na dech, ticho a vůně - to vše je pro klienta jako podvědomý návrat do dětství a do matčiny náruče.

Pojďte vyzkoušet tuto jedinečnou techniku.
Společně zklidníme vaši mysl, odstraníme napětí ve svalech i orgánech a dodáme vašemu tělu potřebnou energii. 🙌

Masáž zad vsedě

Tato terapie je už pro většinu z vás lépe představitelná než Cover masáž (ta se opravdu musí zažít 😉).

Proto zde popíšu jen několik výhod, které jsou oproti klasickým masážím u mne jiné ☺

- po celou dobu masáže jste zepředu i zboku zabaleni v měkoučké dece a odhalena jsou pouze záda, takže je vám příjemně a teplo

- sedíte na masérském stole a nohy máte podložené, aby vám volně nevisely ze stolu dolů (po velmi krátkém čase by vás brněly), na klasickém stole nebo obkročmo na židli pokud není k dispozici, přece jenom vyšší a pohodlnější, masérský stůl.
Důležité je, abyste se při masáži cítili pohodlně

- k zahřátí zádových svalů po naolejování používám, místo nepříjemného tření a silného tlačení silikonové baňky, které jsou velmi příjemné, rychlé a bezpečné. Nevznikají po nich nevzhledná kolečka ani žádné jiné stopy jako u klasických baněk a kůže na zádech se krásně uvolní a zahřeje

- součástí masáže zad vsedě je kromě svalů kolem krční páteře i přední část hrudníku, vrchní mezižeberní svaly nad prsy, kolem hrudní kosti a klíčních kostí a také vlasová část hlavy, uši a stimulace lymfatického systému v podušních i podpažních jamkách

- další důležitou součástí masáží zad vsedě je, stejně jako u Cover masáží, prohřátí ledvin a "dobití baterek" klienta, kdy pracuji s energií

Závěrem každé mé terapie je zhodnocení a sdělení zjištěných skutečností klientovi nejlépe nad šálkem dobrého čaje nebo čisté pramenité vody

Masáž zad vleže

Tato nejběžnější a nejrozšířenější technika masáží může pro vás být ale i nevšedním zážitkem.
Kromě téměř klasických masérských tahů provádím i další, které nejen, že pomáhají s rozmasírováním zatuhlého svalstva, ale jsou zároveň i relaxační a velmi příjemné.

Nespornou a hlavně úžasnou součástí masáží jsou nahřívané ručníky, které, obzvlášť v tomto počínajícím sychravém podzimním počasí, přijdou vhod každému. Teplo, které z nich vychází prostupuje celým vaším tělem a uvolňuje bloky, které jsou hluboké a běžnou masáží téměř neodstranitelné.

Kombinace tepla, vůní, přijemných a vědomých doteků a příjemné hudby vám pomůžou se uvolnit a tuto terapii si naplno užít a odstranit bloky ve vašem těle fyzickém i emočním. Zklidníte si svoji mysl a uvolníte své tělo.

Masáž dolních končetin

Velmi opomíjená a ne tolik populární terapie dolních končetin v sobě skrývá spoustu zajímavých momentů a ráda bych vám dokázala, že může a je, i velmi příjemná a uvolňující :-)

Nohy, a to včetně hýždí, jsou našimi pomocníky během celého života. Během většiny dne nesou celou váhu našeho těla, ať už chodíme, běháme, skáčeme, cvičíme a nebo i když jen sedíme.

Nemyslíte si, že si zaslouží pořádnou dávku naší pozornosti, vděčnosti a pohlazení ? ;-)

Masáž, kterou jim mým prostřednictvím můžete dopřát, si užijete plnými doušky. A věřte mi, že vám budou vděčné. 

Používám tahy klasické masáže, lymfatických drenáží i reflexní terapie.


Reflexní terapie

Tato terapie je velmi známá a oblíbená.

Nechat si namasírovat nohy (rozumněno spodní část od kotníků směrem k Zemi ;-) ) si občas dopřeje doma téměř každý. Pro spoustu lidí je to úleva po těžkém dni, ale pro někoho to může být i zpestření intimních chvil s partnerem.

Pro mne je reflexní terapie především diagnostická metoda, i když hooodně příjemná. I když ...

Na šlapce nohy máme mapu všech orgánů a kostí v těle. Pokud se nám někde utvoří blok, na noze to bude znát a i dotek (tlak) na to místo může být bolestivý. Mým záměrem není způsobovat bolest, ale ulevit od ní. A pokud společně přijdeme na to, co vás trápí ( i skrytě a zatím na fyzickém těle třeba i nepoznaně ), odhalíme to a pochopíme, proč se nám toto děje, tak řešení a úleva na sebe nenechá dlouho čekat.

U "reflexky" úspěšně využívám i tělových svící, o kterých se více dočtete v záložce Tělové a ušní svíce :-)


Masáž lávovými kameny

Velmi oblíbená záležitost hlavně u žen.

Nechat se namasírovat a prohřát teplými lávovými kameny, kór, když venku klepe na dveře zima, cítit při tom jemnou vůni esenciálních olejů a poslouchat příjemnou hudbu, to je ten pravý relax, který si můžete dopřát.

Mám obrovskou radost, že i já mohu svým klientkám, ale i klientům, nabídnout tuto nevšední a velmi uvolňující techniku. Lávové kameny jsem dostala jako dárek od svého manžela Marka a od té doby je velmi ráda využívám při své praxi.

Dají se využít jako samostatná technika, nebo v kombinaci s ostatními druhy masáží.

Velmi úspěšná a žádaná je tzv. "Královská masáž", kdy vždy začínám Cover masáží, poté následuje masáž celého těla, včetně rukou i nohou, pak použiji lávové kameny na celé tělo, zakryji měkkou dekou a terapii dokončím masáží krku, hlavy a uší. Celá procedůra trvá cca 1,5 hodiny, ale opravdu stojí za to :-)