Tělové a ušní svíce

TĚLOVÉ SVÍCE

Tělové svíce pomáhají stimulovat meridiánové body čímž přispívají k obnově toku životní energie, regeneraci postiženého místa, obnově a uvolnění bloků na energetické úrovni, zmírnění bolesti, jsou vhodné jako pomůcka při detoxikaci, prohřátí daného místa při masážích, harmonizaci a aktivaci lymfatického systému atd, atd.

TĚLOVÉ TURBO SVÍCE

Turbo tělové svíce HOXI jsou vyrobeny ručně z kvalitní 100% bavlny, čištěného včelího vosku, trochu kosmetického parafinu a protizánětlivé kurkumy. Turbo tělové svíce HOXI jsou lehce kónického tvaru, v průměru mají 1,8-2,2 cm a jsou dlouhé cca 30-30,2cm. Tělové turbo svíce můžete zakoupit po jednotlivých kusech nebo ve zvýhodněném balení s nižší cenou. Víc informací najdete přímo na stránce jednotlivých balení svíček.

UŠNÍ SVÍCE

Ušní svíčky napomáhají od bolesti hlavy, migrén, při chronických a akutních rýmách, při lehkých zánětech středního ucha, zánětech mandlí, při problémech s čichem, nedostatečném prokrvení uší, při čištění lymfatických drenáží uší, při aktivacích meridiánů a reflexních zón uší, pomáhají se zbavit hučení a tlakům v uších, můžete pomoci snížit stres nebo i některé psychické problémy a samozřejmě jsou velmi vhodné stejně jako tělové svíčky jako součást muzikoterapie, relaxace nebo masáží hlavy či ucha.

OČISTNÉ TĚLOVÉ SVÍCE

Očistné tělové svíce sou ručně vyráběné tělové svíce z kvalitního kosmetického parafinu.
Očistné tělové svíce jsou vhodné nejen pro zkušené terapeuty, ale v případě bílých svící také pro osoby s alergií na včelí produkty. Očistné tělové svíce neobsahují včelí vosk - pokud není uvedeno jinak u jednotlivého typu tělových očistných svíček.

ČAKROVÉ TĚLOVÉ SVÍCE

Ručně vyráběné čakrové léčivé tělové svíce Vám nabízíme jak v balení 7ks, kde najdete všechny čakrové tělové svíce, tak po jednotlivých kusech a v jednotlivých barvách. Samozřejmostí je možnost vytvoření si vlastního výběru balení v kombinaci s jinými typy tělových a ušních nebo očistných tělových svící.


Použití tělových svící

U tělových svící se nadá paušálně říci, jaké je jejich nejčastější použití. Použití tělových svící nabízí nespočet možností a míst kam lze svíčku přikládat, na jaký problém ji použít, kdy ji použít jako doplněk k léčbě nebo jako doplněk k některým typům masáží. Pokud bychom měli říct obecně kde se nejčastěji používá, tak musíme pouze konstatovat, že na postižené místo nebo co nejblíže k postiženému místu, případně na meridián či limfatickou dráhu spojenou s daným problémem. Níže přinášíme několik základních typů pro použití tělových svíček.

Nejčastější použití tělových svící

Porucha trávení, hubnutí, detoxikace - pupek

Čelní dutiny

Při ženských obtížích - na podbříšek, vaječníky

Posílení imunity - brzlík

Deprese, nervozita - brzlík, pupek

Snížení horečky - hrdlo, pupek

Při bolestech svalů - místně

Nespavost - brzlík, pupek

Hemeroidy - na konec zad - páteře

Čištění čaker - přímo na čakry

Chřipka, nachlazení - prsní kost, brzlík, hrdlo

Zmírnění otoků - přímo na otok

Astma, zápal plic nebo záněty dýchacích cest - hrudní kost

Žaludeční potíže - žaludek

Hojení jizev - vedle jizvy

Bolesti krční páteře - za krk

Na modřiny - na modřinu nebo vedle ní

Opar - pod ucho

Alergie - na játra

Bolest v krku - do důlku pod krkem

Čištění lymfatického systému

Problémy s prostatou - na podbříšek

Zánět zubů a dásní - na tvář

Chřipka - na třetí oko (mezi obočí)

Zkušenější uživatelé a terapeuti mohou využít nedopalek svíce k pomocné diagnostice.

Návod k použití tělových svíček

Ideální je poloha těla vleže, ve vodorovné poloze nebo podle potřeby a pohodlnosti v některých případech i v sedě. Vystřihněte si podle přiloženého návodu ochranný papírový kroužek, který nasuňte na svíčku do 1/3 od spodniho konce (každá svíčka HOXi je označena proužkem). Připravte si misku nebo sklenici s vodou na uhašení svíčky. Tělovou svíčku zapalte na horním konci, mezi svíčku a tělo vložte ochranou gázu (tělové svíce HOXi mají ochranou gázu již ve svíčce) a spodní konec přiložte na místo aplikace na těle. Pro správnou funkci svíčky dbejte na to aby spodním koncem neunikal dým. Tím vytvoříte komínový efekt. Když svíčka odhoří do 2/3, tedy nad papírový kroužek, vyndejte ji z ucha nebo sundejte z těla a uhaste v připravené vodě.

Použití ušních svící

Ušní svíce jsou hluboce relaxační, zklidňující a nabízí skutečný přínos pro mnoho problémů spojených s ušní, nosní a krční oblastí. Pomáhají vyrovnávat tlak a napětí v hlavě a ošetřují nosní dutiny.

Co přináší ušní svíce ?


Šetrné teplo svíčky

Stimulaci energetických bodů

Stimulaci reflexních zón

Posiluje imunitní systém

Vyrovnává tlak v čele a vedlejších nosních dutinách

Uvolňuje napětí hlavy

Čistí sluchové ústrojí

Podporuje přirozenou tvorbu ušního mazu

Stimulaci krevního a lymfatického oběhu

Prevenci zánětlivých onemocnění zevního i vnitřního zvukovodu

Nejčastější použití ušních svíček


Bolesti hlavy, migréna

Akutní a chronická rýma

Lehký zánět středního ucha

Zánět mandlí

Problémy s čichem

Nedostatečné prokrvení ucha

Reflexní i lokální aktivace lymfatického systému

Snížení psychických problémů a stresu

Prevence nadměrnému hromadění ušního mazu

Hučení a tlaku v uších

Při čištění lymfatických drenáží ucha

Aktivace meridiánů a reflexních zón ucha

Jako součást relaxace, muzikoterapie, masáže hlavy či ucha

Jak často používat ušní svíce?

Preventivně můžete ušní svíce používat 1 x za 14 dní. Při akutních problémech např. onemocněním zvukovodu, migréně či nachlazení 2 - 3 x denně

(max. počet svíček za den je 7 ks)

Návod k použití ušních svící

Ideální je poloha těla vleže, hlava je položená ve vodorovné poloze. Vystřihněte si podle přiloženého návodu papírový kroužek, který nasuňte na svíčku do 1/3 od spodniho konce (u označení proužkem na každé svíčce). Připravte si misku nebo sklenici s vodou. Ušní svíčku zapalte na horním konci, mezi svíčku a ucho můžete přiložit jako ochranu čtereček gázy (u ušních svíček HOXI je gáza již vložena ve spodní části každé svíčky) a spodním koncem zasuňte do ucha nebo přiložte na místo aplikace na těle. Pro správnou funkci svíčky dbejte na to aby spodním koncem neunikal dým. Tím vytvoříte komínový efekt. Když svíčka odhoří do 2/3, tedy nad papírový kroužek k místu, kde je svíčka označena proužkem, vyndejte ji z ucha nebo sundejte z těla a uhaste v připravené vodě. Zkušenější uživatelé a terapeuti mohou využít nedopalek k diagnostice.

Příbalový leták s ochranným kolečkem

Čakrové tělové svíce


Čakrové tělové svíčky HOXI - popis jednotlivých čaker


1. Kořenová čakra

 • Název: Muladhara (Muladára); kořenová čakra
 • Umístění: V poloviční vzdálenosti mezi řitním otvorem a šourkem popř. na zadní straně děložního hrdla.
 • Barva: červená,rudá
 • Vůně: cedr, hřebíček

Muladhara (Muladára); kořenová čakra - První čakra je spojená se zemí, její energií a s činnostmi, které se zemí souvisí. Může to být zemědělství, ale také např. činnosti nazývané jako konzumní způsob života. Je spojena s prožíváním nejzákladnějších aspektů existence jako je potřeba jíst, pít, být v bezpečí nebo v teple. Zablokovaná první čakra způsobuje, že má člověk málo síly - fyzické,duchovní i duševní.

2. Sakrální čakra

 • Název: Swadhisthana (Svadištána); sakrální čakra
 • Umístění: Zadní aspekt leží u dolního konce páteře, přední aspekt nad ohanbím (centrum kříže)
 • Barva: oranžová
 • Vůně: ylang-ylang, santal

Swadhisthana (Svadištána); sakrální čakra. Někdy se též hovoří o sexuální čakře. Má na starosti emoce, mezilidské vztahy, sexuální energii a tvořivé síly. Zablokování v této čakře způsobuje sexuální chladnost a potlačování emocí, ale platí to i opačně, potlačování emocí zablokuje tuto čakru.

3. Solar-Plexus čakra

 • Název: Manipura (Manipúra); solar-plexus čakra
 • Umístění: Zadní aspekt se nachází na úrovni solar plexu na vnitřní straně páteře, přímo za solar plexem, přední aspekt leží na solar plexu.
 • Barva: žlutá až zlatožlutá
 • Vůně: levandule, rozmarýn, bergamot

Sídlem vůle osobnosti a má na starosti i citové vazby a mentální pochody. Zablokovování vede k pocitům ztráty odvahy, poražení, ztráty svobodné vůle, k vytváření falešných představ a negativních myšlenkových konstrukcí.

4. Srdeční čakra

 • Název: Anahata (Anaáta); srdeční čakra
 • Umístění: Zadní aspekt je na vnitřní straně páteře přímo za středem hrudníku, přední naproti srdci.
 • Barva: zelená (růžová a zlatá)
 • Vůně: růžový olej

Anahata (Anaáta); srdeční čakra. Jedná se o čakru lásky a vztahů. Jde jak o vztahy k sobě, tak k druhým lidem, ale i k celému světu. Její blokace způsobuje neschopnost lásku vyzařovat, ale i jí přijímat.

5. Krční čakra

 • Název: Vishuddha (Višuda); krční čakra; komunikační centrum (čakra)
 • Umístění: Zadní aspekt leží na spojnici páteře a medully oblongaty, v cervikálním pletenci přímo za krční jamkou, přední se nachází na ohryzku.
 • Barva: světle modrá (stříbrná, zelenavě modrá)
 • Vůně: šalvěj, eukalyptus

Vishuddha (Višuda); krční čakra; komunikační centrum (čakra). Na starosti má mít komunikaci a projevy vůle v životě. Zablokování vede k neschopnosti se vyjádřit - vady řeči i prázdné myšlenky.

6. Čelní čakra

 • Název: Ajna (Adžna); čelní čakra
 • Umístění: Přední aspekt - na čele mezi obočím, zadní naproti na temeni hlavy (třetí oko)
 • Barva: indigově modrá (žlutá, fialová)
 • Vůně: máta peprná, jasmín

Ajna (Adžna); čelní čakra. Tato čakra se spojuje s intuicí a duchovními sílami jednotlivce. Nedostatečná funkce pak vede k přízemním myšlenkám a k odmítání duchovna a esoterična.

7. Temenní čakra

 • Název: Sahasrara (Saásrara); temenní čakra
 • Umístění: Je umístěna na vrcholku hlavy (jako koruna), směřuje vzhůru
 • Barva: fialová, bílá, zlatá, ultrafialová
 • Vůně: kadidlo, lotos

Sahasrara (Saásrara); temenní čakra. Funkcí sedmé čakry má být příjem energie z kosmu. Sídlo božské dokonalosti v člověku. Do harmonie se dostane, když budou harmonické všechny ostatní čakry.

Druhy svící podle bylin

Pokud si chcete jednoduše vybrat ušní nebo tělové svíce podle použitých bylin nebo esenciálních olejů, připravili jsme pro Vás tuto kategorii, kde můžete podle těchto parametrů svíce HOXI vybrat.

Nevíte jaké tělové nebo ušní svíce HOXI si vybrat?

Připravily jsme pro Vás přehlednou tabulku pro výběr "vůně" esenciálního oleje v tělových nebo ušních svících HOXI. V tabulce jsou uvedeny prověřené a doporučené "vůně" esenciální oleje. Použití jiných vůní nebo jejich záměna není na závadu a nesnižuje účinnost při terapii. Všechny typy vůní lze nahradit svícemi nature bez esenciálních olejů.

Pokud budete chtít doporučit typ tělové nebo ušní svíce přímo na Váš problém, neváhejte se na mne obrátit . Ráda bych Vás upozornila, že ušní ani tělové svíce nenahrazují lékaře!

Více informací naleznete na www.hoxi.cz