Ayurveda

Produkty značky Siddhalepa Ayurveda

Ayurvedské produkty Siddhalepa

Siddhalepa Balm

Siddhalepa Balzám je bylinný přípravek vyrobený na základě Ajurvédského starobylého předpisu zaznamenaného před 4000 lety. Balzám byl objeven a vyvinut před 60 lety a v roce 1934 byl Balzám uveden na trh.

Siddhalepa Balzám napomáhá při nachlazení, bolesti hlavy, zubů, kloubů a zmírňuje bolesti s každodenním životem. Je velmi populární mezi sportovci pro rychlou úlevu při ztuhlosti svalů, výronech nebo pohmožděninách.

Působení:

- napomáhá při nachlazení a ulevuje od bolesti krku.
- terapie při bolestech hlavy, přijemná skořicovo-eukalyptová vůně.
- ulevuje od svalových potíží, u namožených svalů nebo pohmožděnin.
- hřejivá terapie balzámu velmi dobře působí při bolestech kloubů

Doporučené dávkování:

Balzám naneseme na bolavé místo a vmasírujeme do pokožky. Balzám se nesmí pužívat na přecitlivělou a popálenou kůži. Není vhodný pro děti do 3let. Nepoužívat na oční víčka a sliznici.

Složení:

EUCALYPTUS GLOBULUS - Při zánětu horních cest dýchacích, plic a sliznice. Eukalyptové listy zvyšují odolnost dásní vůči krvácení.
CYMPOBOGON NARDUS - K vnějšímu použití při zánětech a bolesti zubů redukuje zarudnutí podrážděné pokožky funguje také jako repelent.
CINNAMOMUM ZEYLANICUM - Napomáhá při bolestech zubů, působí při ochromení jazyka a prohřívá tělo. K vnějšímu použití při revmatických obtížích, ústřelu a artritidě.
CINNAMOMUM CAMPHORA - Při zánětech, výronech, zhmoždění a jako prevence proleženin.
MENTHA ARVENSIS - Ulevuje při bolestech hlavy, revmatismu, neuralgii, bolesti zubů.

Upozornění:

Balzám se nesmí pužívat na přecitlivělou a popálenou kůži. Není vhodný pro děti do 3let. Nepoužívat na oční víčka a sliznici.

Hmotnost: 25 g, Země původu: Srí Lanka

Siddhalepa Oil roll-on

Bylinný balzám Siddhalepa zpracovaný jako olej do praktického malého balení pro běžné denní používání. Příjemná skořicovo-eukalyptová vůně.

Použití:

Při nachlazení:  Aplikujte Siddhalepa Oil na čelo, krk, šíji, nos hrudník, páteř nebo nohy.

Při ztuhlosti svalů, výronech, pohmožděninách:  Aplikujte Siddhalepa Oil na postižená místa a vmasírujte do pokožky. Prohřátí pokožky koupelí nebo napařováním urychlí proces zlepšení obtíží. Udržujte postižená místa v teple a opakujte proces každé 3 hodiny.

Upozornění:

Olej se nesmí používat na přecitlivělou a popálenou kůži. Není vhodný pro děti do 3 let. Nepoužívat na oční víčka a sliznici. Pouze k vnějšímu použití.

Složení:  Petroleum, Eukalyptus globulus, Cymbopogon nardus, Cinnamomum eylenicium, Pinus species, Cinnamomum amphora, Mentha arvensis

Obsah balení: 7 ml, Země původu: Srí Lanka

Zubní pasta Sumudu

Přítomnost mikroorganismů v ústní dutině je příčinou poškozování zubního chrupu. Zubní pasta Sumudu zmírňuje krvácení, podrážděnost, otékání dásní a přecitlivělost zubů. Sumudu obsahuje ájurvédské oleje, které především zpevňují dásně a zabraňují vzniku paradentózy. Sumudu má výborné desinfekční účinky, také výborně působí proti vzniku aftů v dutině ústní. Sumudu poskytuje dokonalou orální hygienu, která podporuje zdravé dásně a svěží dech.

Použití:

Na zubní kartáček naneste pouze menší množství zubní pasty. Zuby čistěte obvyklým způsobem. Pro dokonalou ústní hygienu je vhodné požívat oba druhy zubních past: Sumudu i Supirivicky.

Jen k vnějšímu použití.

Složení: Cinnamomum zeylanicum, Eucalyptus globus, Eugenia caryophyllata, Glycyrrhiza glabra, Calcium carbonate, Sorbitol, Glycerin, Aqua, Sodium Lauryl Sulphate

Obsah: 75 g, Země původu: Srí Lanka


Zubní pasta Supirivicky

Většina hlavních zdravotních problémů dneška je ze stravovacích návyků. Doktoři viní ze špatné konzumace nekvalitních potravin, masových produktů, cukrů a různých nápojů, které ovlivňují kvalitu chrupu. Ájurvédské ingredience, jež jsou použity v zubní pastě Suprivicky, blahodárně působí na dásně, zuby, hrdlo a jazyk. Supirivicky udržuje zdravé dásně, svěží dech, pomáhá proti zubnímu kazu, zabarvení zubů a odstraňuje zubní kámen. Více než deset ájurvédských ingrediencí bylo použito v tomto výrobku, který byl výzkumem vyvinut v laboratořích firmy Siddhalepa.

Použití:

Na zubní kartáček naneste pouze menší množství zubní pasty. Pro dokonalou ústní hygienu je vhodné požívat oba druhy zubních past: Supirivicky i Sumudu.

Jen k vnějšímu použití.

Složení: Calcium Carbonate, Sorbitol, Aqua, Glycerin, Sodium Lauryl Sulphate, Garcinia cambogia, Piper nigrum, Syzygium cumini, Eugenia caryophylata, Cinnamomum zeylanicum, Aristolochia bracteolata, Terminalia chebula, Tephrosia purpurea, Mimusops elengi, Glycyrrhiza glabra, Saussurea lappa, Phyllantus emblica, Tephrosa villosa

Obsah: 75 g, Země původu: Srí Lanka

Pro dokonalou ústní hygienu je vhodné používat oba dva druhy zubních past Sumudu i Supirivicky.

Zubní pasta pro děti Kekulu

Zubní pasta Kekulu zamezuje vzniku zubního kamene, chrání ústní dutinu, zubní sklovinu, zpevňuje dásně, a to vše přírodní cestou.

Účinky:

Zlepšuje ústní hygienu, poskytuje prevenci proti zubnímu kazu, zpevňuje dásně, zajišťuje svěží dech, podporuje hojení v oblasti ústní dutiny.

Použití:

Má výborné desinfekční účinky, je vhodná pro děti do doby než jim začnou růst druhé zuby.

Jen k vnějšímu použití.

Složení: Calcium carbonate, Sorbitol, Glycerine, Aqua, Sodium Lauryl Sulphate, Mimusops elengi, Glycyrrhiza glabra, Aristolochia bracteolata, Cuminum cyminum

Obsah: 40 g, Země původu: Srí Lanka

Dětské ayurvédské mýdlo Kekulu

Kekulu - zvláčňující ájurvédské dětské mýdlo k péči o jemnou pokožku. Zmírňuje vysychání a zarudnutí pokožky, zjemňuje drsnou pokožku v oblastech kolena a lokte, zmírňuje pálení a pupínky na dětské kůži, nevysušuje, má příjemně jasmínovou vůni a je vhodné i na problémovou pokožku. Dětské mýdlo Kekulu je vhodné pro všechny věkové kategorie. Obsahuje unikátní složení bylin a olejů, které působí jak desinfekčním, tak zklidňujícím účinkem na kůži.

Jen k vnějšímu použití.

Složení: Tallow, Coconut oil, Sodium Hydroxide, Glycerine, Mollugo cerviana, Kokoona ceylanica, Jasminum grandiflorum, Santalum album, Ruta graveolens

Obsah: 70 g, Země původu: Srí Lanka

Ayurvédské mýdlo Visaka

Mýdlo Visaka je čistě přírodní ájurvédské bylinné mýdlo vyrobené na základě starobylého receptu. Speciální směs Aloe vera a bylinných extraktů a esencí působí zklidňujícím efektem. Mýdlo Visaka je jedinečné, snadno odstraní veškeré nečistoty z těla, zatímco na pokožce zanechá přírodní oleje z mýdla. Vhodné Pro všechny typy pleti, včetně citlivé pokožky. Mýdlo Visaka se běžně používá i na vlasy, jako šampón. Bylinné složky obsažené v mýdle Visaka pomáhají regenerovat kůži a vlasy.

Použití:

Svěží pocit po umytí, příjemná limetková vůně, mýdlo můžeme použít i jako šampon, speciální směs bylinných extraktů a olejů působí zklidňující terapií, čistí a podporuje komplexní péči o kůži, mýdlo je doporučováno i pro citlivou pokožku.

Jen k vnějšímu použití.

Složení: Palm stearin, Coconout oil, Sodium Hydroxide, Aloe vera, Azadirachata indica, Citrus aurantifolia, Eclipta prostata, Phyllanthus emblica, Neelayadee oil

Obsah: 75 g, Země původu: Srí Lanka

Ayurvédský šampon Visaka

Visaka šampon je vyroben podle osvědčených ajurvédských receptur. Je to speciální směs ájurvédských rostlin pro vlasovou pokožku, které se vaří v limetkové šťávě. Visaka šampón udržuje vlasy čisté, pevné, pružné a pomáhá odstraňovat lupy. Zabraňuje vypadávání, lámavosti vlasů a má příjemnou limetkovo-bylinnou vůni. Visaka šampon je vhodný pro všechny typy vlasů a jeho výhodou je, že neničí a nespaluje vlasovou pokožku.

Použití:

  • Visaka šampon udržuje vlasy čisté, pevné a pružné

  • Speciální ájurvédská receptura pro krásné a lesklé vlasy bez lupů.

  • Zabraňuje vypadávání a lámavosti vlasů, má příjemnou limetkovo-bylinnou vůni

  • Visaka šampon naneste v malém množství na hlavu, vmasírujte do pokožky a nechejte 10 minut absorpovat bylinné ájurvédské výtažky.

  • Tento postup opakujte 2x. Šampon začne pěnit až po 2. opakování.

Pouze k vnějšímu použití.

Typ pro krásné vlasy:

Pokud chcete mít vlasy a vlasovou pokožku krásné a zdravé po celý život, používejte společně se šamponem Visaka Ayur Oil 25 Neelayadi.

Obsah: 100 ml, Země původu: Srí Lanka

Ajurvédský hydratační krém Sujatha

Chrání kůži proti slunečním paprskům a udržuje pleť rovnoměrně vlhkou a svěží po celý den.

Sujatha Ájurvédský krém komplexně vylepšuje vzhled kůže, napomáhá redukovat vrásky, omlazuje ple originálními ájurvédskými ingrediencemi jako jsou Santalové dřevo, Kokona Cejlonská nebo Kurkuma. Je vhodný pro všechny typy pleti obzvláště však pro typ suchý.

Účinky:

Chladí, mírní a odstraňuje pálení kůže, zmírňuje kožní potíže, pomáhá redukovat vrásky, kontroluje podráždění a omlazuje pleť

Použití:

Pro nejlepší účinek aplikujte krém každé ráno a večer před spaním na obličej i ruce

Pokud se objeví neobvyklá kožní reakce, zastavte používání a poraďte se se svým lékařem

Jen k vnějšímu použití.

Složení: Aqua, Stearic acid, Glycerin, Cream 2-Hydroxy-4-methoxybenzophenone, Parfum, Kokoona zeylanic, Curcuma zedoaria Rhizome Ext., Coscinium fenestratum, Santalum album Wood Ext., Cocos nucifera

Hmotnost: 50 g, Země původu: Srí Lanka

AYUR OIL 23 Mahanarayana

Ayurvédský bylinný olej na klouby

Mahanarayana (Siddhalepa) poskytuje maximální relaxační terapii, osvěžuje tělo a hloubkově čistí pokožku. Velice vhodný pro lidi v typu Váty. Tradičně je tento olej znalci bylinek doporučován při bolestech kloubů, zvyšuje jejich hybnost a pružnost. Poskytuje intenzivní pocit úlevy a osvěžení. Tímto olejem se dají provádět masáže celého těla kromě hlavy. Lidé v Orientu již stovky let užívají masážní oleje, aby si udržovali svá těla štíhlá, svaly napjaté a mladistvý vzhled.

Základ bylinných tělových olejů tvoří ayurvédské rostlinné výtažky, které jsou míchány a zpracovány podle osvědčených receptur a zaručují jedinečnou čistotu a kvalitu.

Bez syntetických barviv, konzervačních látek a živočišných tuků.

Účinky:

Vysoce účinný proti revmatismu a bosti kloubů, poskytuje maximální relaxaci, pocit úlevy a osvěžení pro tělo, "Maha" znamená svatý, je to velice vzácný a účinný masážní olej, poskytuje úlevu při ochrnutí a vysokém krevním tlaku

Použití:

Před použitím je dobré olej nahřát, získá tím větší léčebné účinky.

Bylinné ayurvédské oleje se užívají k harmonizaci třech dóš.

Rozetřete dostatečné množství oleje na pokožku a masírujte (vtírejte) po směru hodinových ručiček minimálně 5 minut.

Jen k vnějšímu použití.

Složení: sesamum indicum oill, anguas galanga extrakt, tribulus terrestris extrakt, cedrus deodara extrakt, stereospermum suaveolens extrakt, withania somnifera extrakt

Obsah: 220 ml, Země původu: Srí Lanka

AYUR OIL 24 Mahasiddhartha

Ayurvédský bylinný léčivý tělový olej

Ayur Oil 24 je osvěžující a posilující olej určený na obličej i tělo. Podporuje přirozenou funkci nervového systému a uvolňuje svalové napětí. Dodává pokožce vitalitu a osvěžuje tělo i duši. Omlazuje a vypíná pokožku na celém těle. Redukuje hleny v hrudníku, bolesti na prsou a nervovou ochablost. Jméno tohoto oleje se dá volně přeložit jako posvátný Buddhův olej. Obsahuje velice vzácné ingredience a jeho výroba vyžaduje speciální výrobní postup.

Základ bylinných tělových olejů tvoří ayurvédské rostlinné výtažky, které jsou míchány a zpracovány podle osvědčených receptur a zaručují jedinečnou čistotu a kvalitu.

Bez syntetických barviv, konzervačních látek a živočišných tuků.

Účinky:

Podporuje přirozenou funkci nervového systému, omlazuje a podporuje vypnutí pokožky po celém těle, snižuje tvorbu hlenu v hrudní oblasti a zmírňuje bolesti na prsou.

Použití:

Tento olej se používá na masáž od pasu nahoru. Ayurvédští doktoři používají tento olej na masáže hrudníku, hlavy a při proceduře jako Shirodhara.

Před použitím je dobré olej nahřát, získá tím větší léčebné účinky.

Rozetřete dostatečné množství oleje do pokožky a masírujte po směru hodinových ručiček alespoň 5 minut.

Bylinné ayurvédské oleje se užívají k harmonizaci třech dóš.

Jen k vnějšímu použití.

Složení: sesamum indicum oil, asparagus falcatus extrakt, sida veronicaefolia extrakt, gmelina arborea extrakt, aerva lanata extrakt, tribulus terrestris extrakt

Obsah: 220 ml, Země původu: Srí Lanka

AYUR OIL 25 Neelayadi

Ayurvédský bylinný olej na vlasovou pokožku

Ayur Oil 25 Neelayadi na hlavu a vlasy obsahuje drahocenné výtažky bylin a olejů, které stimulují růst vlasů a ochraňují vlasovou pokožku před kožními problémy. Zabraňuje výskyt lupům, padání a lámavost vlasů. Udržuje vlasy zdravé, obnovuje lesk vlasů a minimalizuje šedivění. Neelayadi ayurvédský bylinný olej působí příznivě proti bolestem hlavy, ramen a šíje, účinně snižuje stres v celém organismu a působí proti nespavosti. Ayurvédští lékaři používají tento olej při speciálních masážích hlavy, ramen, krku a při procedurách jako jsou Shirodara a Shirovasti.

Základ bylinných tělových olejů tvoří ájurvédské rostlinné výtažky, které jsou míchány a zpracovány podle osvědčených receptur a zaručují jedinečnou čistotu a kvalitu.

Bez syntetických barviv, konzervačních látek a živočišných tuků.

Účinky:

Zlepšuje vnímavost smyslů a mentální pochody, uvolňuje duševní napětí a navozuje stav klidu a odpočinku.

Použití:

Před použitím je dobré olej nahřát, získá tím větší léčebné účinky.

Ayur Oil 25 naneseme na hlavu v dostatečném množství a vmasírujeme konečky prstů do vlasové pokožky. Necháme působit minimálně 2 hodiny, nebo nejlépe přes noc. Poté vlasy umyjeme. Pro nejlepší výsledek vymyjte olej z vlasů šamponem Visaka nebo mýdlem Visaka.

Bylinné ayurvédské oleje se užívají k harmonizaci třech dóš.

Jen k vnějšímu použití.

Složení: indigofera tinctoria extrakt, cocos nucifera oil, adenanthera pavonina extrakt,

monochoria hastata extrakt, acronychia pedunuculata extrakt

Obsah: 220 ml, Země původu: Srí Lanka

AYUR OIL 26 VishnuEranda

Ayurvédský bylinný olej na uvolnění stresu

Ayur Oil 26 Vishnu Eranda je tradičně doporučován znalci bylinek pro uvolnění stresu, ztuhnutí těla a posílení organismu. Tento olej je excelentní pro lymfatickou masáž a používá se při reflexní terapii. Stimuluje svaly a podporuje krevní oběh. Vzácné ayurvédské rostlinné výtažky oživí vaše smysly a zajistí vaší pokožce příjemný osvěžující pocit. Vishnu Eranda poskytuje pocit hluboké očisty vlastního těla a stimuluje ztuhlé svaly. Tento ayurvédský olej se může použít na masáž celého těla mimo hlavy.

Vynikající při masáži zaměřené na lymfatické cesty.

Základ bylinných tělových olejů tvoří ájurvédské rostlinné výtažky, které jsou míchány a zpracovány podle osvědčených receptur a zaručují jedinečnou čistotu a kvalitu.

Bez syntetických barviv, konzervačních látek a živočišných tuků.

Účinky:

Excelentní pro lymfatickou masáž a reflexní terapii, poskytuje maximální relaxaci, pocit úlevy a osvěžení pro tělo, stimuluje ochrnuté nebo ztuhlé svaly, poskytuje úlevu při vysokém krevním tlaku.

Použití:

Před použitím je dobré olej nahřát, získá tím větší léčebné účinky.

Rozetřete dostatečné množství oleje do pokožky a masírujte po směru hodinových ručiček alespoň 5 minut.

Bylinné ájurvédské oleje se užívají k harmonizaci třech dóš.

Jen k vnějšímu použití.

Složení: sesamum indicum oil, tinospora cordifolia extrakt- guguči, sida veronicaefolia extrakt,

ricinus communis oil, barleria prionitis extrakt, adhatoda vasica extrakt

Obsah: 220 ml, Země původu: Srí Lanka

Siddhalepa a její historie